2015-05-16

ЇМ ПОТРІБНА ЇЖА ДУХОВНА

«Олени Петрівни Блаватської немає більше у земній сфері… Вона не належала до будь-якої нації. Весь простір землі був її домом, все людство – її братами… все життя її було незвичним», так писала газета «Індіан мірор» 15 травня 1891 року.
Щорічно, протягом 124 років підряд,  всі теософи Світу вшановують в День Білого Лотосу, 8 травня, пам'ять нашої  Великої співвітчизниці. Для нас цей день почався з відвідання обласного Центру Матері та Дитини, що розташований у селищі Новому м. Кіровограда. Тут проживають молоді мами з дітками віком до півтора року. Ми прийшли до них з пригощеннями, щоб виконати одну із заповідей Олени Петрівни: роздавати у цей день трохи їжі бідним та голодним, хоч уже завчасно знали: там таких немає. Але ми знали й інше: їм потрібна не фізична їжа, а духовна.
  Тому, порадившись з дуже молодим,енергійним, прогресивним у своєму мисленні, директором – Інною Олександрівною Жолобовою – ми розмовляли не лише з мамами, але й з обслуговуючим персоналом Центру про те, що таке людина, звідки і для чого вона приходить на землю, яка її місія, у чому зміст життя, а також про необхідність виховувати в собі позитивні якості, будувати братерські відносини один з одним, про безкорисну допомогу та інші аспекти духовного життя людини, зокрема, та людства в цілому. Ми зачепили питання про майбутнє, акцентували увагу на тому, що воно залежить від них самих, а також від того, як вони виховають  своїх дітей.
У процесі розмови ми розповіли їм ким була і ким залишається для нас О. П. Блаватська, про наше теософське Відділення та чому ми прийшли до них якраз у цей день.
Прощаючись, Інна Олександрівна сказала: «Тут ми вчимо їх жити, але їм не вистачає спілкування». І ми подумали, що складемо перелік питань про мораль, милосердя, співчуття, необхідність самопізнання себе та вдосконалення з тим, щоб хоч раз на місяць проводити тут бесіди на такі теми.
Ініціативна група ТОС, м. Кіровоград

Комментариев нет:

Отправить комментарий